| anonim_4396 a întrebat:

Pentru studentii fara venit, trebuie facuta acea cerere pentru Casa de Asigurari de sanatate in fiecare an? Sau sunt asigurata pe numarul de ani trecuti pe cerere? Am fost informata ca pe 5 ani, dar trecusera cele de acolo si anii trecuti incepand cu 2008, si nu inteleg de ce. Ma poate lamuri cineva care a trecut prin asa ceva? Multumesc.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da in fiecare an trebuie si eu sunt elev la seral merg la finainte imi da pe ultimi 6 ani venitul, fac copie de buletin, cetificat, hartie ca sunt la scoala si merg la ei completez ceva si trimit prin posta asigurarea http://www.cjastm.ro/obtinerea-adeverintei-de-asigurat

| Mihaela1964 a răspuns:

Trebuie dusa o adeverinta de student la medicul de familie si atata tot, fara plimbari pe la casa de asigurari de sanatate.