| sabinaca a întrebat:

Mama mea, pot spune ca a fost agresata de catre un vecin. Am mers la politie, acolo ni s-a spus sa ne ducem imediat la urgente, ceea ce si urmam sa facem, din spitalul respectiv sa plecam cu o fisa de observatie si daca intr-adevar dorim sa continuam, sa facem un certificat medico-legal, ca apoi sa depunem plangerea impreuna cu actele "incriminatorii". Dupa ce le-am obtinut, cum procedam in continuare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exact cum v-au spus politistii, dupa obtinerea certificatului medico-legal depuneti o plangere penala la politie si la plangere anexati actele medicale.