| OnlyDga a întrebat:

Masina tatalui e inmatriculata pe alta tara. Eu sunt incepator, pot sa pun semnele chiar daca e inmatriculata momentan pe alta tara? Nu vreau sa iau amendalaughing

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai ca poti, este obligatoriu sa le pui, daca nu vrei sa fii amendat. Legislatia rutiera romana nu distinge dupa tara in care este inmatriculata masina, de altfel toti conducatorii auto, care circula pe drumurile publice din Romania, sunt obligati sa respecte legislatia romana.

| darrio2007 a răspuns:

Ieri ai spus ca nu este inmatriculata. Ai inmatriculat-o de ieri pana azi? Esti penibil!

| danbnz a răspuns:

Da' ce repede ai inmatriculat-o:
https://www.tpu.ro/......e-stiu-nu/

| OnlyDga explică (pentru danbnz):

Am gresit intrebarea aia, voiam sa zic ca nu e inmatriculata pe Romania ci pe alta tara, nu ca nu e inmatriculatalaughing)) dupa aia am realizat, nu vezi ca m-am corectat?

| darrio2007 a răspuns (pentru OnlyDga):

Ai gresit pe drk. Te amuză, din cate vad.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E chiar obligatoriu sa le pui

| sierra1 a răspuns:

Ai mai intrebat odată ieri, nu a fost clar ce ai primit?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Mamaligile nu sunt pentru masina, ci pentru sofer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce treabă are una cu alta?laughing

| OnlyDga explică (pentru anonim_4396):

Ba, ma refeream ca nu vreau sa iau amenda daca nu le am pus. Si ma gandeam ca poate daca nu e inmatriculata pe Romania, nu le pot pune. Asta e tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnlyDga):

Păi de ce n-ai putea să le pui că eu oricât m-aș fi gândit nu găseam o legătură între chestiile astealaughing)

| adryang78 a răspuns:

Nu iei nicio amendă, pune-le liniștit. E chiar recomandat. N-are legătură în ce țară este înmatriculată mașina.