| alexalexandrusincerul a întrebat:

Mi am facut mutatie acum aproape un an si acum as vrea sa schimb cartea de identitate tot pe acea adresa. Cu cat timp inainte sa expire perioada de 1 an trebuie sa merg sa o schimb? Se poate si cu cateva zile inainte? Multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate, in cazul tau, se poate preschimba pe acea adresa doar daca locuinta este proprietatea ta sau esti luat in spatiu de proprietar. Daca este vreuna din cele 2 situatii aratate poti merge oricand sa-ti preschimbi CI, bineinteles inainte de expirarea termenului de valabilitate.