| Illuminati2016 a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot sa merg cu mama sa imi schimb cartea de identitate desi tata este proprietarul casei

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca mama ta nu e coproprietara (nu apare pe actul casei) trebuie sa mearga tatal tau sau daca nu poate in persoana trebuie sa-i dea mamei tale sau altei persoane procura.

| andreia67 a răspuns (pentru andreia67):

Ma corectez: obligatoriu tatal tau trebuie sa vina personal, cu actul de identitate in original asupra lui si cu actul casei (original si copie).
Citeste aici: http://www.primarie3.ro/......rezentare/

| STSickSide a răspuns (pentru andreia67):

Dacă sunt căsătoriții si casa e pe numele tatălui, nu e bun comun?

| andreia67 a răspuns (pentru STSickSide):

Daca e cumparata in timpul casatoriei trebuia sa apara ambii soti pe actul casei. Daca ii apartinea inaintea casatoriei sau a mostenit-o atunci e doar a lui.