| Justme32 a întrebat:

Mi s-a livrat într-un cont, de la o bancă echivalentul sumei de 1 leu, din străinătate (suma e irelevantă).
Băncile sunt deschise? Se poate să schimb banii prin e-mail? În ordonanţa militară ce punct bifez la dpp că merg la bancă să schimb și să scot niște bani?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai punct să bifezi, scrii alături.

| Anonim5647 a răspuns (pentru sadrian46):

Scrie clar ca poti alege una sau mai multe motive din cele enumerate, nimic in plus, deoarece considera ca celalte nu sunt urgente.Stupid

| sadrian46 a răspuns (pentru Anonim5647):

Dta scrie acolo motivul și ieși să îți rezolvi problema.

| JicaContra a răspuns:

"că merg la bancă"
FALS, poate mergi la bancomat, 1-50metrii departare de casa si poate ca e... MAI BINE, sa NU SCOTI NIMIC, se recomanda platile prin card NU PRIN BANI FIZICI (care au trecut prin tzashpe maini si posibil ca, sunt contaminati)

| Anonim5647 a răspuns:

Vad ca ei considera ca nu e o urgentă sa iti poti scoate banii din banca ca sa poti trai.Am mai vazut multe persoane care se plang ca li s-a stricat masina cu care se duc la munca si ca nu au ce bifa pe foaie ca sa-si repare masina pentru a se putea duce in continuare la munca si ca sunt expusi unei amenzi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonim5647):

Si daca treci frumos "interes profesional" oare ce are? Plus ca scosul de bani din banca nu e nici o urgenta. Daca ai card, platesti frumos cu cardul si pe cit posibil STAI NAIBII ACASA! A, ca romanu' trebuie' sa iasa de 3 ori pe zi sa isi ia tigari si chipsuri chiar daca e sfirsitul lumii, asta e partea a doua.