| Adlai a întrebat:

Neața lume,

Acuma chiar că am ajuns să fiu foarte ambițios în a-mi îndeplini ideile care vi l-am spus anterior după ce devin Prim Ministru al României.

încerc să caut un partid care să fie de acord cu ideile mele, doar că nu prea găsesc unu.

Dar chestia e că, nu știu ce-mi trebuie ca sa fiu acceptat in acest partid ca sa pot deveni Prim Ministru al României.

A-și vrea să cer niște păreri tutor românilor despre ceea ce am de gând să fac în calitate de viitorul Prim Ministru al României, că nu vreau după aceea să am probleme cu poporul, și a-și vrea să cer niște voturi să vad cine e de acord și cine nu e de acord cu ideile mele înainte de a pune in aplicare ceea ce vreau să fac in viitor.

Întrebările mele următoare sunt

1. Ce partid este de acord cu ideile mele?

2. Ce facultate îmi trebuie să pot să fiu acceptat în partid?

3. Știți dacă este vreun chat forum în care pot să discut cu toți politicienii dn lume și în care să îi întreb legat de ideile mele?

4. Aveți idee cum a-și putea lua legatura cu Emirul Kuwaitului și Regele Arabiei Saudite? Prin ce modalități pot lua legatura cu ei?

5. Aveți idee ce modalități as putea lua legătura cu toți președinții Musulmani?

6. Aveți idee ce mijloace as putea lua legătura cu Președintele Natiunilor Unite?

7. Cum se numește șeful Parlamentului României?

P.S. Acuma sunt chiar hotarât că asta vreau să fiu în viitor apropriate. Și cer asta pentru ca chiar vreau ca în calitate de viitorul Prim Ministru al României să fac contact direct cu toți Musulmani lider politici din Asia, Africa si peninsula Arabica. Și nu prea știu cum să caut informații despre eie, și sper ca ei să aiba Google Meet sau Skype sau Whatsapp sau Email, ca sa pot vorbi cu iei oricând. Pentru că eu am un proiect foarte mare de făcut și de realizat, și o misiune foarte mare. Și plus că vreau să să iau legătura chiar și cu Președintele Națiunilor Unite și al NATO. Eu în calitate de Prim Ministru al României, pot să cer ajutor și Președintelui al României ca să pot să-mi îndeplinesc ideile care cred că le șțiți deja. Vreau neapărat să schimb lumea drastic și rapid.

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

1. Ce partid este de acord cu ideile mele?
Nici unul, dupa cum ti-am mai zis ideile tale in europa nu o sa de duca decat la inchisoare.

2. Ce facultate îmi trebuie să pot să fiu acceptat în partid?
E irelevant ce facultate faci, doar fa una

3. Știți dacă este vreun chat forum în care pot să discut cu toți politicienii dn lume și în care să îi întreb legat de ideile mele?
Nu exista.

4. Aveți idee cum a-și putea lua legatura cu Emirul Kuwaitului și Regele Arabiei Saudite? Prin ce modalități pot lua legatura cu ei?
Nu poti, poate daca te duci acolo si iti faci un cort in fata palatului desi probabil o sa ajungi tot la inchisoare.

5. Aveți idee ce modalități as putea lua legătura cu toți președinții Musulmani?
Vezi raspunsul de mai sus.

6. Aveți idee ce mijloace as putea lua legătura cu Președintele Natiunilor Unite?
Vezi raspunsul de mai sus.

7. Cum se numește șeful Parlamentului României?
Nu exista un sef al paralmentului, ai un presedinte la seat si unul la camera deputatilor + primul ministru.

Invata niste politologie prima data si dupa vezi ce planuri ai. Nu stiu cum ai impresia ca poti ajunge primul minstru al unei tarai fara ca macar sa stii cum e organizata.

| Adlai explică (pentru RoCkKiD):

Deci cu alte cuvinte nu pot sa-mi schimb Lumea Musulmana de aici... marfa...

Atunci o sa ma rog ca Dumnezeu Sa Faca lucrurile astea, si o sa insist pana cand Imi Face ideile astea, daca eu nu pot si nu am sansa.

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce oare nu gasesti nici un partid? Pentru ca aberezi.

| Liviu a răspuns (pentru darrio2007):

Bine, multi din parlament abereaza, dar acum... na, tipu ar avea sanse sa fie portar la parlament poate laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu esti ala care vroia sa faca pace la musulmani nu? desi Romania nu are nicio legatura cu ei.

1. Niciunul. loool.
2. Niciuna.
3. Nu intra si ei pe TPU? Am auzit ca regele spaniei mai baga pe aici.
4. incearca hi5 sau yahoo messenger
5. cred ca yahoo messenger
6. pe mirc
7. Presedintele Senatului si al Camerei deputatilor

| Adlai explică (pentru suntserios):

Da. Dar asta e singura mea cale de a face asta

| suntserios a răspuns (pentru Adlai):

Pai fa ti partid daca altii nu te accepta...
sa ne zici cand ajungi prim ministru ce faci cu autostrazile, ca pe mine aia ma intereseaza mai tare

| sierra1 a răspuns:

"nu știu ce-mi trebuie ca sa fiu acceptat in acest partid"

chiar dacă e tardiv (ai declarat deja câștigătorul), incepi prin a lipi afișe câțiva ani

| Catrice a răspuns:

In calitate de președinte, eu resping propunerea ta si votez contra.

| johnnny123 a răspuns:

Pai ai renuntat la ideea de a lucra la NASA si acum vrei sa fii prim-ministru?

Maine o sa intrebi cum poti sa fii simultan presedintele Statelor Unite si presedintele Chinei.

La tine raportul dintre competentele reale si aspiratii este de 1: 1, 000, 000. Adica vrei sa faci lucruri de un milion de ori mai marete decat esti capabil in realitate.
Problema este urmatoarea:
Cand iti propui sa faci lucruri de 10 de ori mai marete decat esti capabil in realitate se cheama ca esti ambitios si ai aspiratii.

Dar cand iti propui sa faci lucruri de un milion de ori mai marete, se cheama ca esti decuplat de realitate.

| Adlai explică (pentru johnnny123):

Oi, asta lasă că nu pot eu să devin Președinte al Americi, că pentru asta trebuie să am origine naturala Americană, iar eu nu am așa ceva. Eu am sunt Daco-Arab.

Păi am renunțat la NASA, că știu că nu am șanse de a lucra acolo.

Eu sincer nu mai suport sa văd lumea că-mi atacă religia, și de asta vreau să accelerez lucrurile rapid. Ca să pot să dovedesc că lumea a greșit despre Islam. Și asta e singura mea posibilitate de a dovedi că lumea a greșit despre Islam prin a deveni Prim Ministru al României.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adlai):

Eu am un prieten care lucreaza la NASA

| Adlai explică (pentru anonim_4396):

Norocul tău...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce schimbari vrei sa faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe tinder dai de ei sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Stiu ca nu-ti raspund la intrebare si-mi pare rau, dar nu m-am putut abtine sa nu fac observatia asta. Tu chiar iti doresti sa fii prim ministrul Romaniei, dar nu sti sa scrii corect gramatical? Si nu e ca si cum faci greseli extrem de comune pe care aproape toti le fac, tu faci greseli pe care si un copil de 10 ani le cunoaste.,, ideile CARE vi l-AM spus",,, A-si vrea",,, A-si putea"... si nici nu ti-am citit jumatate din intrebare. Imi pare rau ca nu-ti raspund, dar mi se pare inacceptabil ca cineva care nu are idee de gramatica de clasa a 4-a sa vrea sa ajunga in politica. Atunci chiar ca se vor adeveri de-a binelea glumele de pe Facebook cu politicieni agramati si fara dibloma de bac.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

"dar mi se pare inacceptabil ca cineva care nu are idee de gramatica de clasa a 4-a sa vrea sa ajunga in politica"

am avut un prim ministru care nu stia limba romana, ce mai conteaza unul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acest viitor Prim Ministru este la o postliceala de amenajare a spatiilor verzi sau ceva de genul. Viitorul suna bine. laughing

| Adlai explică (pentru suntserios):

Eeeeh, lasă asta. Mă ocup eu de gramatică.

| Adlai explică (pentru anonim_4396):

Urăsc să fac greșeli gramaticale...