| Adlai a întrebat:

Bună seara lume,

Astăzi sunt un pic dezamăgit pe mine, pentru că am văzut că nu am șanse de a deveni Președinte și nici Prim Ministru, ca să pot să-mi îndeplinesc visele.

Singurul lucru pe care pot să-l fac este să devin savant Musulman și să fiu activist în acelaș timp ca să pot sa fac niște schimbări drastice și rapide.

Întrebările mele sunt

1. Cum aș putea deveni o persoana extrem de influentă ca să pot îndeplini visele mele?
2. Cum as putea deveni activist?
3. Daca devin savant activist, atunci o sa fiu luat in seamă de Regele Arabiei Saudite și Emirul Kuwaitului? Sau tot o sa fiu ignorat?
4. Exista metode ca să mă fac ascultat și nu ignorat?

P.S. Tot ce vreau este sa dovedesc că Islam știe să respecte pe toată lumea și știe să fie moderată. Eu mă lupt pentru a modera Islamul și de a combata terrorismul și violența.

Mulțumesc

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Răspuns.
1. Să fii savant e relativ ușor. Înveți pe rupte și ajungi să ai un doctorat. Să devii influent este o altă poveste. Acele societăți sunt o întreagă cultură islamică, o tradiție, obiceiuri, comportamente, care nu sunt dictate de conducătorii țării așa cum îți încchipui, ci de miile de clerici din toată țara. O asemenea influență nu o poți manifesta doar din interiorul acestei culturi, să devii tu însuți musulman și foarte erudit, și nici măcar atunci, căci ar trebui să ajungi conducător religios la ei. Așa că, șanse aproape de zero.
2. Asta este ușor. Doar să ții cont de faptul că la activiști le taie capul.
3. Ignorat în mod sigur, sau asasinat, de la caz la caz.
4. Nu există înafară de cele enumerate de mine ca răspuns la nr 1.
P.S. Este lăudabilă inițiativa ta, dar mai întâi studiază istoria lor, despre Sunna și Shia, etc.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai te lasi usor...

| Adlai explică (pentru suntserios):

Pai ce altceva pot face daca nu ma vad ca am sanse de a deveni Presedinte al Romaniei? Am zis, asta e.

| Catrice a răspuns:

Daca ai avere comparabilă cu a lor, ii poți vizita și să le propui colaborări, altfel nu.

| CostinAlamariu a răspuns:

Un pic*

| Adlai explică (pentru CostinAlamariu):

Cum editez ca sa corectez greseala?