| Adlai a întrebat:

Salutare lume,

Aș vrea să vă întreb ceva legat de politica Europei, pentru ca vreau să mi se dea voie drept ca viitorul Musulman Traditional Președinte al României să pot invita Musulmani lideri politici cum ar fi regele Arabiei Saudite și Emirul Kuwaitului la live chat conferință numai cu intenția de a discuta despre reformarea învățăturilor islamice.

Articolul 1 Legea(Shariah) 1

1. Oricine commite pedofilia va fi condamnat la 100 de biciuri
2. Oricine face omor este condamnat la moarte pentru că nu a respectat viața unui om care e sacră

Inția mea este de a da imagine bună Islamului astfel încât să nu mai fie critici. Plus că dacă vad o grupare teroristă, atunci voi trimite trupe militare să o extermine.

Cine zice in Europa ce e permis și ce nu e permis? Ca să îl invit la live chat în calitate de viitorul Președinte al României.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Stop, le cam încurci. În UE din care România face parte, sunt state suverane și recomandări ale UE referitoare la legislație. Președintele Românie nu stabilește el legile. Există o lege fundamenrtală numită Constituție. Aceasta este bazată pe drepturile omului.
Dta nu ții cont de aceste aspecte când emiți ideile de mai sus.

| Adlai explică (pentru sadrian46):

Aaaa, deci cu asta eu am de a face.

46 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Lasati-l mai sa traiasca in lumea sa utopica ce aveti voi, are chiar doua propuneri foarte misto mai ales cea cu introducerea pedepsei cu moartea, cea abolita de democratie, dar folosita in comunism.

| Wr3nch a răspuns (pentru Simpatic):

Pedeapsa cu moarte e useless, au fost destule cazuri cand unii au fost condamnati si executati desi nu erau vinovati asa ca mai bine nu.

| Adlai explică (pentru Wr3nch):

Eh, atunci nu practic executia de frica sa nu pacatuiesc.

| Simpatic a răspuns (pentru Wr3nch):

Dar si destui care eerau vinovati si au fost executati, deci vedem doar partea goala a paharului?
Daca ar exista lege dura ar exista si frica de lege!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ha ha ha ha ha

| Adlai explică (pentru suntserios):

Tu chiar crezi ca eu glumesc? Nu. Si nu incepe sa ma compari cu drogatii sau sa ma faci drogat.

| suntserios a răspuns (pentru Adlai):

Radeam de cum vrei tu sa speli fata islamului cu crime si mai multe. ha ha ha ha

| Adlai explică (pentru suntserios):

Ups, scuze. Eram nervos.

Vreau sa fac asta numai ca sa dovedesc ca Islam nu e religie rea ci religie buna la fel ca toate religiile, si vreau sa dovedesc ca Islam te invata sa fii bun si drept la fel ca Crestinismul si Iudaismul si altele. Asta e ce vreau sa dovedesc. E ceva rau in asta?

| suntserios a răspuns (pentru Adlai):

Ce e bun la islam? Violenta? Rasismul? Discriminare? Misoginismul?

| Adlai explică (pentru suntserios):

Asta ce vreau sa reformez ca sa nu mai fie asa ceva in Islam

| suntserios a răspuns (pentru Adlai):

Amuzant, ziceai ceva de omor si biciuire in intrebare... deci practic vrei sa reformezi violenta din islam cu mai multe violenta. lool. Slab troll

| Adlai explică (pentru suntserios):

Vai de mine... Nu pot sa cred ca ma zici asta...

Asta e conceptia mea de a face dreptate.

Nu am vrut sa "trolez". Ca nu asta era intentia mea.

| Wr3nch a răspuns:

Te invit sa faci trolling ieftin altundeva, ca romanii nu o sa voteze un musulman ca presedinte de buna voie nici daca suntem cuceriti de arabi cu fortalaughing

| johnnny123 a răspuns (pentru Wr3nch):

Cred ca partea legata de Islam este cea mai mica problema a lui. Are altele mult mai grave. Cum ar fi perceptia complet distorsionata a realitatii.

| Adlai explică (pentru Wr3nch):

Da ma, si eu sa stau si sa sambesc la voi cum degradati si demonizati Islamul, ca mi-e imi imi place asta?

| Wr3nch a răspuns (pentru Adlai):

Da e o chestie smechera numita parere, cum si islamisti zic de noi ca suntem caini crestinilaughing Hai sa nu o dam pe aia cu religia pacii, ca chiar nu e.

| Adlai explică (pentru Wr3nch):

Daa, si ce zic eu Lui Dumnezeu la Inviere la de ce nu am practicat pedepse

| Adlai explică (pentru Wr3nch):

Loool, jur ca nu trolez. Si nu cuceresc pe nimeni, ok?

| Adlai explică (pentru johnnny123):

Daa, sigur, nu mai in visele voaste. Eu stiu foarte bine Islamul mai mult decat voi. Asa ca, nu ma invata tu Islamul. De asta vreau sa fac ceea ce vreau sa fac. Pentru ca stiu ca asta e calea cea dreapta.

| johnnny123 a răspuns (pentru Adlai):

Eu nu am incercat sa-ti explic Islamul.

Am incercat sa-ti explic ca sansele tale de a fi luat in serios in calitate de "viitor presedinte al Romaniei" si de a avea videoconferinte cu regele Arabiei Saudite, emirul Kuwaitului si factorii de decizie din Uniunea Europeana, in care ei sa-ti asculte si sa-ti implementeze "ideile", sunt egale cu zero.

Iar faptul ca nu esti capabil sa intelegi acest lucru simplu este o indicatie ca ai probleme de perceptie a realitatii.

Iar daca mai adaugam la asta si faptul ca acum cateva luni voiai sa lucrezi la NASA, iar apoi voiai sa fii prim-ministru, tabloul "sanatatii" tale mintale este complet.

| Adlai explică (pentru johnnny123):

Si atunci ce fac? Sa las oamenii sa degradeze si sa demonizeze Islamul?

| johnnny123 a răspuns (pentru Adlai):

Si cum crezi ca promovezi cauza Islamului cu acest comportament de om sarit de pe fix, fara niciun contact cu realitatea, care sustine pedepse barbare ce nu-si au locul intr-o societate civilizata in secolul XXI?

| Adlai explică (pentru johnnny123):

Atunci cum pot sa stopez demonizarea Islamului? Ce metode pot aplica?

Eu personal sunt satul sa vad oameni care le place sa demonizeze Islamul si am decis sa le dovedesc ca au gresit amarnic.

| johnnny123 a răspuns (pentru Adlai):

In primul rand, poti sa revii cu picioarele pe pamant si sa intelegi ca nu vei fi niciodata presedintele nimanui, si nu vei sta niciodata la discutii cu regi, seici, emiri si presedinti.

In al doilea rand, daca vrei sa promovezi Islamul ca o religie a blandetii, iertarii si tolerantei, poate ar ajuta sa renunti la ideile legate de biciuire, tortura, pedeapsa cu moartea, lapidarea, si alte asemenea barbarii.

Daca vrei sa ajuti cauza islamului, comporta-te ca un om intreg la minte, tolerant si corect cu oamenii din jur.

| Adlai explică (pentru johnnny123):

Ok, nu e o problema. pot sa fac asta. Dar chestia e ca daca o sa fiu criticat gen o sa fiu zis ca sunt ipocrit doar fiindca nu sunt asa cum vor unii? De asta imi e teama.

| Catrice a răspuns:

Nu,nu,nu,nu,și nu! Eu voi fi președinte înaintea ta! Punct!

| Adlai explică (pentru Catrice):

Iar eu voi fi mortul

| Catrice a răspuns (pentru Adlai):

Nici cenușă nu mai rămâne din tine, așa sa știihee hee

| Adlai explică (pentru Catrice):

Cum adica?

| Catrice a răspuns (pentru Adlai):

Iti arunc cenușa în spațiu, in ocean, pe Everest, peste tot in lumehee hee

| Adlai explică (pentru Catrice):

Ha ha

| johnnny123 a răspuns:

Exista medicamente pentru ce ai tu.

| Adlai explică (pentru johnnny123):

Ha ha, nu am nevoie, simt perfect sanatos mental

| johnnny123 a răspuns (pentru Adlai):

Asa spun si aia care se cred Napoleon sau Iulius Cezar.

| Adlai explică (pentru johnnny123):

Cine? Zi-mi ca sa il iau la bataie.

| SingleForOne a răspuns:

Tu vrei să fii președinte, și întrebi pe TPU ce și cum? Doamne ferește!

| Adlai explică (pentru SingleForOne):

Nu prea stiu politica si de asta intrebam. Plus, ca acum stiu ceva despre Presedentie.

| SingleForOne a răspuns:

Să-ți dau și altă perspectivă, sunt alții care demonizează creștinismul!
Ce-ar fi să vorbești și despre asta, dacă tot vrei sa fi președinte?
Sau de ce nu te duci la ei, dacă vrei să fii în relație cu aceștia, atât de mult? Nu te oprește nimeni...

| Adlai explică (pentru SingleForOne):

Cine demonizeaza Crestinismul? Ca ma duc sa ma ocup de aia. Religiile trebuie respectate nu nerespectate.

| SingleForOne a răspuns (pentru Adlai):

Bine domnule, te-am înțeles. Dar fi mai activ pe plan social, mai documnteaza-te despre ce se întâmplă în societate și între religii. Tot islamiștii demonizează creștinismul, la fel și vice versa. Multi lasă religia din copilărie, și se schimbă spre alta sau rămân atei sau agnostici. Ce propui dumneata creează mai multă ură, încearcă altceva. Am ajuns cum suntem în prezent doar din cauza acelor metode pe care dumneata le propui. Încearcă să vizionezi canalul de Youtube BibleProject, și îți va explica mai multe despre Dumnezeu, și relația dintre Dumnezeu, om, îngeri, răutate, etc.

| Adlai explică (pentru SingleForOne):

Ok, dar să știi că nu există așa ceva islamiști. Asta e o invenție numai ca să discrediteze Islamul.

| SingleForOne a răspuns:

Tu vrei să oprești pedofilia și cazurile de omor, și altele! S-au încercat mii de astfel de metode, dar nu a mers! Caută tot ce vrei din categoriile acestea cel puțin din ultimul secol, dar și toate celelalte secole de când lumea, în orice societate care încerca să controleze lumea cu astfel de metode!

Într-o societate civilizată, cel puțin din prezent, sunt pedepse pentru astfel de oameni, și se aplică ceva numit "educație" și "reeducație"! De aia islamul sau creștinismul nu o să aibă succesul pe care și-l doresc, chiar dacă popularitatea lor crește sau se cred pașnici, dar aplică astfel de metode!

Dacă nu vrei revolte și din astea, mai bine pune mâna pe o carte și învață!

Doamne ferește, auzi la el, președinte! laughing

| Adlai explică (pentru SingleForOne):

Ok, se pare ca nu merge. Deci, renunt la asta.

Presupun ca esti de acord ca pedofilia e taboo? Si pentru mine e taboo asa ceva. Unii oameni chiar sunt sensibili la asa ceva la fel ca mine.

| TheMaker a răspuns:

Și când mă gândesc că tu chiar umbli liber printre noi...

| Adlai explică (pentru TheMaker):

Hey, dar sunt de origine naturală Româno-Arab. Pentru că mama e Româncă iar tata e Arab. Îmi pare rău dacă vă deranjează prezența mea...