| Girly97 a întrebat:

Nu credeti ca uneori controlul corporal din aeroport intrece limitele bunului simt?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicidecum.

| Girly97 explică (pentru suntserios):

Nu mi se pare respectuos sau legal sa atingi un strain de exemplu.

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Nu merge cu avionul daca nu ti se pare respectuos. Eu vreau sa fiu in siguranță... Si nu imi pasa unde si cine ma controlează

| TheWznd a răspuns (pentru Girly97):

Este legal. Agentul de paza te poate atinge unde crede ca exista posibilitatea sa fie o problema.
Daca nu ti se pare respectuos sa te atinga un strain, nu merge cu avionul. Mergi cu trenul, autobuzul, masina personala.

Si nu merge nici la medic sau la obiective turistice foarte cunoscute, sau la festivaluri.

| alina2k18 a răspuns:

Hăhăhăhă, deci sa inteleg ca nu ai fost in viata ta la ginecolog laughing
E haeroport sora mea laughing e logic sa fii controlata laughing

| Ineys a răspuns:

Nu intrece nimic. Daca nu se face control corporal poti sa strecori diverse obiecte periculoase in avion. Nu cred ca ti-ar placea sa fie ultimul tau zbor ( sau mai pe romaneste sa mori ) doar pentru ca un tip nu a fost perchezitionat si a adus ce stiu eu cu el pe avion avand scopuri cu rea intentie.

Ai dreptul sa soliciti sa fi perchezitionat de o persoana de acelasi sex. Daca esti femeie trebuie sa te perchezitioneze o femeie. Daca esti barbat, un barbat.

| Digikey a răspuns:

Limitele bunului simt sunt atinse cand te cauta in diverse orificii cu manusa.

| Goete a răspuns (pentru Digikey):

In gaura cheii...

| Digikey a răspuns:

Daca in stanga ta in avion sta un chinez lacit si in dreapta un arab de la care ii ies niste fire electrice de sub tricou, de cine iti este mai teama?
Daca mai auzi si pilotul in timpul zborului ca zice:Acum repetati dupa mine :Tatal Nostru care esti in ceruri.

| goguPatent a răspuns:

Dimpotriva. Uneori simt ca e prea superficial controlul. Ultima oara cand am fost am bipait la detectorul de metale, le-am zis ca de la bocanci si nenea ala s-a prefacut doar ca ma cauta...

| Willis a răspuns:

Nu. Decât să te trezești în mijlocul unui atentat, mai bine să fi sigur că nu intră în avion vreun sărit de pe fix.

| Girly97 explică (pentru Willis):

Eu nu as accepta sa ma atinga un om strain, serios. Nu este respectuos.;

| Elelei a răspuns:

In ziua de azi primeaza siguranta. Bunul simt e valabil in alte locuri, nu in aeroport.

| whatisthis19 a răspuns:

Sa zicem ca da

| TheWznd a răspuns:

Nu. Prefer sa stiu ca toata lumea e controlata (inclusiv eu) decat sa ma supun riscurilor accidentelor aviatice. Vezi si tu cate atacuri teroriste si cate prostii se intampla. Mai lipseste sa nu ne simtim in siguranta nici in avioane si aeroporturi.