| Gaby212 a întrebat:

Ce parere aveti de oamenii care dau "seen" la mesaje pertinente, care sunt in limitele bunului-simt?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce parere aveti de oamenii care
dau "seen"? Dau seen undeva pe situri englezești, ca în Englezește fără profesor de Eugen Ionesco?
la mesaje pertinente? pertinente versus im-pertinente?
, care sunt in limitele bunului-simt?
Dar care mesaje ar fi înafara limitelor bunului simț?
Și bunul simț la ce se referă, la ceea ce simți, sau la norme sociale, ceva gen - politically correct?
Așa că, ce părere am de întrebare?
Varză!
Sau e mai bună așa, căci fiind vagă și ambiguă, atrage ma multe controverse?
Dar cum totul se întâmplă așa cum trebuie, iar finalitatea este aceea ca noi toți perntru unul, TPU, să înțelegem ceva despre lumea aceasta, bun venit și acestei întrebâri!
Pariu că o să aibă 76 de răspunsuri.

| Gaby212 explică (pentru sadrian46):

Daca cele 76 de raspunsuri vor fi de la oameni ca dvs., mai bine nu...

| sadrian46 a răspuns (pentru Gaby212):

Te rog, îți răspund eu de 10 ori, la modul seriosm dar crede-mă că nu am înțeles nimic din ceea ce întrebi.

| Gaby212 explică (pentru sadrian46):

Daca nu intelegeti limbajul utilizat de tineri in mediul on-line nu e vina mea ca sunteti in urma cu termenii folositi.

| sadrian46 a răspuns (pentru Gaby212):

Da, nu este vina nimănui, știu ce înseamnă -seen- dar întreb eu, seen așa, pe ce site, sau pe orice site? Așa face tânărul în ziua de azi, intră pe site, bagă câte un seen, și eu sunt întrebat ce părere am despre ei?
Să înțeleg despre ce sunt întrebat.
Sau măcar să menționeze.
Să răsăpundă numai cei ce înțeleg, demodații nu au ce căuta aici!

| Freya1 a răspuns:

Nici una.Nu vrea omul sa vorbeasca cu mine si il las in pace.

| Hammurabi a răspuns:

Una din regulile de bază ale comunicării, e că nu poți obliga un om să vorbească cu tine dacă el nu vrea.
Nu poți da mesaje cuiva (indiferent cât de pertinente și de bun simț sunt ele) dacă nu ai acceptul acelei persoane.
Și nu în ultimul rând, nu poți trimite mesaje oricui vrei tu, doar pentru a te băga în seamă. Pentru că te vei alege cu "seen", dacă nu mai rău.