| anonim_4396 a întrebat:

Nu mi-am facut provizii de niciun fel si nici nu vreau sa-mi fac, ies aproape zilnic la magazin (am magazin foarte aproape, 50 metri) sa-mi iau de mancare, imi trebuie o declaratie pe zi? Sau sa fac una singura si sa scriu in ea mai multe dati, gen sa scriu 26-03-2020, 27-03-2020 pe aceeasi declaratie?

4 răspunsuri:
| TatianaIstrate a răspuns:

Iti trebuie o declaratie pe zi cu data respectiva, insa eu te sfatuiesc sa-ti faci totusi niste provizii. Ideea acestei carantine e sa-ti limitezi pe cat posibil iesirile. Ai aici noul model simplificat pe care-l poti scrie si de mana --> https://cariera.ejobs.ro/documente-tura-de-noapte/

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, o declarație pe zi. Ideal ar fi să nu ieși prea des, decât dacă este neapărată nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să scrii în declarațiile ălea și că ai probleme cerebrale să înțeleagă polițiștii când te prind zi de zi la cumpărături.

| gabicoo a răspuns:

Descarci de pe net declarația. O completezi ( vezi că au scos acum una mai simplă în format PDF ). O printezi și o porți la tine. Dacă te oprește Poliția arăți declarația și C. I.
De făcut provizii eu zic să-ți faci! Nici eu nu am făcut la timp și acum suntem la un pas de închiderea totală a orașului.
P. S. Locuiesc in Suceava!