| nedia66 a întrebat:

Cum poti sa umblii pe ecranul telefonului altcuiva fara sa ii atingi telefonul dar acea persoana sa vada cum ii se misca aplicatiile pe ecran? Aveam un Samsung galaxy, touch screen, l-a primit mama la un concurs. Poate sa umble si in calculator, sa mi-l strice, sa nu-mi mai mearga tastele, culorile? Apoi telefonul incepuse sa se opreasca singur, nu apuca sa porneasca se oprea iar.
Sincer sunt ca in inchisoarea dusmaniilor aici, tatal meu este impotriva a tot ce spun si fac. Odata vorbea cu unul din fratii lui ca a pus camere de filmat la mamaie in curte si ca ii folosea internetu celuilalt frate, dar el minte mult.
Nu prea am cu cine sa vorbesc aici, multi sunt impotriva intrebarii care o pun. imi spune ca eu mint. Nu am mai iesit din casa, nu m-am mai dus la liceu, mai vorbeam cu cativa pe internet, tata sparsese calculatoru, peste un an a primit mama telefonul si mi l-a dat mie, faceau unii pe strada scandal, tipau niste fete, vorbeau de un baiat din liceu, care a zis niste lucruri care le cautam pe telefon, anul urmator imi umbla pe ecranu la telefon. Sincer n-am cu cine vorbi, mi se strica des lucrurile, imi dispar, ma trezesc ca traiam in minciuni, cand aveam 13 ani am inceput sa vorbesc cu un baiat pe internet, nu vorbea nimeni cu mine, ma certau, ma pedepseau, incepuse sa se lege tiganii pe strada de mine si varul acelui baiat mi-a scris ca ei sunt tigani, familia mi-au zis povestii, ii crezusem, la liceu am dat de altu si nu-l bagam in seama, m-am retras sa pot schimba liceul, am avut probleme cu colegii din cauza lui, mi-au venit cu scandaluri pe strada, parintii m-au batut, ei neaga. Scriu email-uri la politie de un an, sunt si multi oameni amestecati, parintii impotriva mea, nimeni nu ma aude, ma bate, vreau sa se termine, am ajuns sa cred ca tata ii pune sa ma oblige sa ma sinucid ca m-a facut din greseala, mama avea 15 ani. Nu stiu ce sa fac, am 21, numai suport, vreau sa plece, sa plec eu, vreau o viata normala, nu stiu ce am facut, am visat sa fiu om, tata se comporta ca cu dadaca, servitoarea, mi-a spart lucrurile care le aveam de la altii, mereu are scuze sa ma pedepseasca, sunt mare n-am nimic, nici scoala n-am terminat-o, sunt bolnava, de frica, vreau sa scap din iadul asta!

3 răspunsuri:
| Miss25JK a răspuns:

Nu prea inteleg intrebarea ta.

| nedia66 explică:

Intrebarea mi-a fost mutata, nu este despre adolescenti, am 21 de ani si intreb despre telefon, am omis farsa care mi-a facut-o politia cand m-am dus la 14 ani sa-mi fac buletin, m-au tinut o ora acolo, ca le disparea poza dupa ce o salva, si da sunt nascuta pe 13 si era 1 dupa amiaza dupa c terminasem scoala, m-am rugat 6 luni de tata sa-mi faca buletin.

| nedia66 explică (pentru nedia66):

Nu ma mir ca si acest site isi bate joc de mine ca el e zeu care face legea si eu indraznesc sa arat ca stiu, deci trebuie sa ma contrazica, am setat categoria Tehnologie, fiindca despre asta intreb, daca citea cineva textul imi ducea intrebarea in categoria corespunzatoare, dar faceti miracole cand este folosit un cuvant desi explicatia este acolo si se refera la mai multe cuvinte, deci o alta categorie unde este vorba si de acest cuvant. Si multumesc, deja vad raspunsul la intrebarea mea, adica... pana si politia se joaca acest joc, si site-ul... Imi este clar ca este cineva din politie, pentru ca tiganii adolescenti nu le sunt superiori!