| Gass93sv a întrebat:

Nu vi se pare suspecta prabusirea avionului ala in Ucraina de acum cateva zile nu miroase a regie 11 Septembrie, un motiv de a putea interveni in Ucraina si totusi daca au fost atat de barbati sa ucida 300 de oameni de ce no fac, de ce se tem? e o intrebare pentru cine gandeste oleaca.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a ne putea forma o parere corecta trebuie sa asteptam pana se vor face toate cercetarile necesare, respectiv expertizarea cutiei negre, a ramasitelor avionului, a convorbirilor dintre separatisti inregistrate de serviciul ucrainian de securitate, ascultarea martorilor, etc.
Pana atunci se pot face doar ipoteze, dar nu cred in teorii conspirationiste.

Răspuns utilizator avertizat
| 0x11111051 a răspuns:

America la doborat cu motiv dea a da vina pe rusi pentru a putea intra pe teritoriul statului ucrainean.

Aceasi chestie au facut-o ei citiva ani in urma (11 septembrie).

Tot ei l-au doborat ca sa daie vina pe rebeli.

Americanii vor sa inceapa razboiul fiindca ei au datorie fata de state de peste 17 trilioane de $. Iar dupa razboi aceasta datorie scade, deoarece tot statele vor cere ajutor de la SUA.

Acum Rusiei trebuie sa aleaga intre 2 variante.

Rea si foarte rea.

Sa lase sa moara sute de oameni, sau sa lase sa moare milioane.

America face ca toata lumea sa fie impotriva Rusiei, fiindca vor sa o stearga de pe fata pamintului. Da, daca America s-ar bate cu Rusia, rusii i-ar cistiga. De aceea ei isi fac aliati in toata lumea (japonia, canada, Australia, ue)

Răspuns utilizator avertizat
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

E doar o chestie de coincidentza. Aia erau niste tampiti, la care rusii le-au dat arme performante.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

In termeni populari se numeste ghinion. Pai la ce sa te astepti cand esti Mama Rusie si dai la niste cretini iresponsabili armament performant?