| Mambz a întrebat:

Oameni buni. aseara am primit niste mesaje al carui numar de expediere este 1520. Erau mesaje cu tenta matrimoniala, iar eu de curiozitate am dat 2 mesaje inapoi. Dupa aceea au inceput sa-mi curga in telefon mesaje cu intrebari si cu raspunsuri la niste intrebari pe care eu nu le pusesem prin mesaje.
Tin sa precizez ca nu mi-am lasat nr pe nici un site si nu stiu ce se intampla.

Azi-dimineata m-au sunat cei de la vodafone sa-mi spuna ca am de plata 200 euro pentru 100 de mesaje date la nr asta. De unde si pana unde ca eu am dat doar 2 mesaje.

Ce credeti ca s-a intamplat si cum pot rezolva?

Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Mambz! Sună să vorbești cu un operator, mergi la o reprezentanță Vodafone, solicită un desfășurător și apoi, dacă problema nu se clarifică poți apela la protecția consumatoului. Îi avertizezi și pe cei de la Vodafone că vrei să faci asta. Înainte de toate verifică dacă nu ai activat cine știe ce program care să-ți producă aceste neplăceri de genul acesta.
O seară liniștită să ai.

6 răspunsuri:
| Fantoma_1807 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, de data asta insa vei plati, dar sa stii ca si eu am patit/o la Orange, cu un telefon chipurile ca dupa numarul meu s/a vorbit in sua si pentru a a/mi descarca factura cu cei 200 euro, sa urmez niste instructiuni si atit de bine le/am urmat ca la sfirsit am realizat ca am incarcat o cartela prepay. Am fost la Orange, dar au dat din umeri si mi/au zis ca trebuie sa platesc, dar acum la inceputul lui septembrie ar expira perioada de contract si le fac si eu o surpriza REZILIEZ CONTRACTUL.

| emima a răspuns:

Pai du-te la un magazin Vodafone de urgenta si cere si un desfasurator daca se poate si le explici ca tu nu ai dat atatea mesaje

| shippuden a răspuns:

Acest numar apartine firmei audiofon cu numarul 0318260010 pret taxabil, sper sa nu mai pacaleasca pe nimeni deoarece consider ca este ilegal

| Serafir a răspuns:

Du cartela la Vodafone, si explica-le, o pati rau

| zerro17 a răspuns:

Curiozitatea a omorat pisica (banii, in cazul tau). O sa platesti. Nu ai ce face. E vorba de smecherasi care traiesc din asa ceva. Vazusem ceva asemanator pe discovery la "The Real Hustle". Doar ca acolo era putin alceva. Dar o sa trebuiasca sa platesti. Imi pare rau pentru tine.

| animequeen a răspuns:

De obicei nu e bine sa trimiti inapoi cand primesti mesaje de-astea dar acum sincer...dc dracu ai trimis? u nu stii ca nu e bine. astia care iti trimit mesaj iti iau banii daca raspunzi inapoi.eu mereu cand le primesc le sterg. acum na...ai de platit o gramada.succeslaughing