| Catalin18Mh a întrebat:

Ok, deci înainte cu vreo 5 ani am avut contract pe Romtelecom cum era înainte. Am plătit tot contractul, după Romtelecom a devenit Telekom fără acordul meu mi-au prelungit contractul din oficiu și timp de 3 luni au depus cereri de reziliere și au început cu motive gen, că am de plătit o taxă, apoi ba că nu trebuie. Efectiv un timp numai în promisiuni deșarte, după 4 ani de zile mă sună ba cu o taxă de 200 lei, apoi tot alt număr de la ei 800 lei, mi se pare o cauză abuzivă, dacă nu plătesc ce se întâmplă?!
Par nesimțiti

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca pana la urma s-a reziliat contractul si cand, daca pana la reziliere ai folosit in continuare aceasta retea si motivul exact pentru care iti mai cer sumele respective.
Da aceste detalii si o sa-ti dau un raspuns concret.

| Catalin18Mh explică (pentru Ioandelasal):

Uite îți spun exact abonamentul a fost pe doi ani, a plătit exact tot ceea ce era de plătit, a sunat cei de la Romtelecom cu renoirea contractului a spus că nu este dispus să continue dar aceștia fără aprobarea lui a pus din oficiu el a trimis acte de reziliere dar niciodată nu au ajuns invocânduse anumite cauze
Și acum îl caută firmele de recuperatori dar nu are de plătit nici o restanță

| Ioandelasal a răspuns (pentru Catalin18Mh):

Tot nai dat detaliile cerute. Si acum vorbesti de tine la persoana a treia?