| dislike a întrebat:

am un contract romtelecom de 2 ani si ceva sa acum trebuia sa expire dar a sunat taicameu sa bage minute pe fix si fara sa-i zica altceva i-a prelungit abonamentu si pana trebuia sa expire ca vruiam sa-l scoatem am aflat ca de fapt il prelungise din nou pe 2 ani cand am bagat minute si acum trebuiae sa platesc taxa de reziliere? mentionez ca nu nea trimis nimic sa semnam sau alt contract si in contractul cel de la inceput apare pret fix de plata in caz de incetare prematura
Este legal sau abuz pe baza asta pot sa nu mai platesc taxa?
vreau un raspuns sigur si rapid
!

Răspuns Câştigător
| EUgenERATION a răspuns:

Dacă n-au trecut mai mult de 7 zile, poți rezilia! Și dacă nu ți-au cerut confirmare + înregistrat voce, poți rezilia! Nu vor, AJPC-ul îi rezolvă! Petiție online și ești reziliat!