| Cenume69 a întrebat:

Părinții iubitei mele au depus plângere la politie, ea are 15 ani,eu am 18, acum ceva timp am avut niște conflicte în care spuneau sa o las în pace.iar după i-au făcut ceva analize sa vadă dacă mai e virgina????, nu știu motivul plângerii sincer.am intretinut relatii sexuale,, are cineva idee cum sa procedez și dacă o sa se întâmple ceva?
Mulțumesc.dau funda✌️

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ieri ai pus aceeasi intrebare si ti-am raspuns, indicand prevederile din Codul penal aplicabile, reciteste-mi raspunsul.
Iti repet: daca diferenta de varsta dintre voi depaseste 3 ani, chiar si cu o zi, vei fi urmarit penal si condamnat pentru infractiunea de act sexual cu un minor intre 14-16 ani.
Aceasta presupune ca relatia sexuala a fost liber consimta de minora, altfel ar fi viol si se pedepseste mult mai aspru.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce analize i au făcut? Că nu sunt legale.

| dullcat a răspuns:

Testele de virginitate au fost interzise in Romania, deci despre ce vorbesti tu aici? Chiar daca povestea e reala, e a doua sau a treia oara cand intrebi.Cum vrei sa tu sa procedezi in continuare? Nu e logic ca ar fi cazul sa renunti la aceasta,, relatie"?

| Hyperion7 a răspuns:

Teste de virginitate? Sa fim serioșihee hee
Testul de virginitate la femei e ca și când ai vedea daca băiatul e virgin, adică e o prostie cat Rusia de mare laughing