| Cotan_Mihnea_1996 a întrebat:

Pe mine bunicii mei m-au infiat de la mama mea cand am fost copil, practic eu devenind frate cu mama mea in acte, acum ei mie mi-au promis o casa in urma lor, acum tatal meu in acte (bunicul) a decedat. Am vandut casa si ne-am mutat, mama mea biologica a pus semnatura ca vinde si ea si acum actele sunt la mama mea in acte (Bunica mea), acum eu intreb mama mea in acte (Bunica) ar vrea sa imi faca acte pe casa sa imi vanda casa practic, mama mea biologica mai are vreo putere in a fi contra acestei decizii?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai spus povestea dar n-ai spus cine au fost mostenitorii concreti ai casei dupa bunicul tau si cine a cumparat-o.
Spune aceasta si o sa-ti dau un raspuns concret.

| Cotan_Mihnea_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Mama mea a semnat pentru vinzare

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cotan_Mihnea_1996):

N-ai raspuns la ce te-am intrebat si m-ai bagat si mai tare in ceata. Inteleg ca casa bunicilor a fost vanduta si mama ta biologica a semnat pentru vanzare (fiind si ea mostenitoare alaturi de tine si de bunica) dar ce legatura are cu casa pe care ati cumparat-o apoi?

| Paula2018 a răspuns:

Daca bunica ta face acte si le trece pe numele tau, nu mai poate face mama ta biologica nimic.