| Adrianadiafg a întrebat:

Pe un teren arabil extravilan daca nu cultiv nimic si il las de "izbeliște" pot primi amenda?

Răspuns Câştigător
| Tirisvald a răspuns:

Cel mai probabil nu, mai ales daca nu este "la strada". Dar platesti oricum impozit pe el. Poti cauta prin zona ta daca sunt persoane care iau in arenda terenuri agricole. Asa scapi de orice grija si iti acoperi si impozitul anual. Este consider eu o varianta mai buna decat sa-l lasi de izbeliste, dar tu esti proprietarul!