| LaviniuA a întrebat:

Pentru cei 50+
Ce fel de fete erau văzute ca frumoase când erați voi tineri?

Ma gandesc ca nu prea vedeați asa multe bunaciuni, de vreme ce nu erau calculatoare pe atunci.
Deci standardele erau mai relaxate nu?

Sa luam de ex gospodina asta care ne învața chiftelele: https://m.youtube.com/watch?v=dGMVcwVchqI
Sau hai sa zicem una cât frigiderul doar laughing

ps Lma tuturor fetelor, femeilor, precum și celor ce se considera astfel. Sper ca ati avut parte de multe dulcegării.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Stii ca in materie de gusturi exista dictonul "gusturile nu se discuta", deci si gospodina aceea atomica mica si grasuta pentru un dexter poate este femeia fantasticawinking

eu iubesc mai mult sa-l citesc pe eliade decat pe Cioran sau altii, dar nu inseamna ca el este cel mai mare scriitor, este doar unul dintre preferatii mei

asa sta treaba si cu femeile

cat despre bunaciuni, nu ai idee cum unele femei frumoase din anii 50-60-70 maturau pe jos cu ceea ce vezi actual ca fiind etalon pentru frumusete!

iarasi o sa vin cu cliseele mele din cinematografie : Sophia Loren, Brigitte Bardot, Claudia Cardinale etc, pentru cine le-a vazut in filme cand acestea aveau 20-30 de aniwinking

astea 3 fac cat 100k de tunate din ziua de astazi!

ps: nu am 50 nici 40, nici 20 laughing

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Vedeai multe bunaciuni pe strada, nu era absolut nici o problema.
Oriunde te duceai, ca si acum, si la scoala, etc.

| LaviniuA explică (pentru Mosotti):

Nu cred ca erau asa bunaciuni. Nu era machiajul asa de performant ca acum

| Mosotti a răspuns (pentru LaviniuA):

O femeie misto e frumoasa fara macheaje! Si erau destule asa.

| norisorulpufos a răspuns:

Deși sunt 50- nu mă pot abține sa nu-ti răspund.