| Sttrikedeath a întrebat:

Amenda RATBV este in valoare de ce suma daca am sub 18 ani si am fost prins fara bilet compostat(aveam bilet dar necompostat). De asemenea am dat buletinul controlorilor care mi-au luat datele.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va fi jumatate din cea care se aplica unui major ori o sa-ti dea avertisment. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai stiu cuantumul amenzii dar o poti contesta invocin lipsa timpului necesar pentru compostarea biletului, adica te-au luat imediat ce ai urcat, conditia este sa nu fie martori trecuti in acel proces verbal intocmit.Numai bine.