| bogdan112345 a întrebat:

Peugeot 307 2006. Din punct de vedere legal se pot pune la aceasta masina pe jantele de 15 (in loc de dimensiunea 195 65 15 care este trecuta in cartea cu proprietarii nu in carticica aia mica care trebuie daca te opreste politia), 205 60 15 sau 215 60 15, jantele sunt 7J.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca schimbi dimensiunea jantelor, care este trecuta in cartea de identitate sau in certificatul de inmatriculare, trebuie sa mergi la RAR pentru a fi trecuta noua dimensiune. In caz contrar vei fi amendat, daca te descopera politia.

| bogdan112345 explică (pentru Ioandelasal):

Este vorba de dimensiunea anvelopelor. jantele sunt de 15

| Ioandelasal a răspuns (pentru bogdan112345):

Nu cred ca se vor lega de dimensiunea anvelopelor, de altfel nu-i mare diferenta.

| bogdan112345 explică:

Este vorba de dimensiunea anvelopelor.