| costi900 a întrebat:

Pot merge la locul de munca cu declaratia pe proprie raspundere? Am primit de la angajator dar in ea scrie adresa din buletin iar eu nu stau la acea adresa.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea ai de ales, fiindca la un control nici adresa din buletin si nici cea din adeverinta angajatorului, nu este cea declarata de tine.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Legea nu spune ca trebuie sa scrii in declaratie adresa din buletin, ci adresa unde locuiesti. Iar stie cineva egea cum nu e.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Da. Dar e bine sa-i spui angajatorului adresa reala la care locuiesti si sa iti faca alta adeverinta. Asta mai ales daca adresa unde locuiesti efectiv e in alta localitate decat locul de munca. Eu sunt din Bucuresti, nu m-a oprit niciodata politia dar am observat ca se fac controale pe strazile care merg spre iesirea din oras.

| Digikey a răspuns:

Cred ca ajungi mai repede cu masina.