| numesiprenume0 a întrebat:

Pot sa imi deschid propriul ONG? Am inteles ca pentru fundatie este nevoie doar de un angajat(minim), pe langa 5 ca pentru asociatie. Ca ONG pot promova o singura persoana sau este nevoie sa promovez o institutie? Ce facilitati are un ONG? Ofer funda!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de angajati. Fundatia poate fi infiintata si de o singura persoana.
Detalii privind infiintarea si functionarea fundatiei gasesti in OG nr.26/2000, cu md. si compl. ulterioare. Pe internet gasesti site-uri in care sunt prezentate acestea.