| Sej23 a întrebat:

Pot sa nu intru in Bac din cauza sportului?
Context: Sunt a 12 a si am adus scutire medicala la inceputul anului si stiind ca anul trecut am avut alt profesor care stia ce probleme am mi-a zis ca nu e nicio problema daca nu ma duc la sport, insa anul acesta am alt profesor si pe la sfarsitul lui ianuarie m-a amenintat ca daca nu ma duc la ora nu ma baga in Bac asa ca am inceput sa ma duc. Este posibil ca si cu scutire medicala sa nu ma bage in Bac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Elevului care are scutire medicala pentru sport nu va avea medie la aceasta disciplina dar asta nu il impiedica sa promoveze clasa si sa se prezinte la examenul de bacalaureat.
Mare atentie: nu esti scutit de prezenta la ora de educatie fizica, este obligatoriu sa fii prezent, altfel vei avea absente nemotivate.

| Sej23 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc de raspuns, deci in Bac vei intra indiferent daca nu te-ai prezentat la educație fizica mai bine de jumatate de an scolar, singura consecinta fiind absentele nemotivate care duc la scaderea notei la purtare.

1 răspuns: