| BeingSelfless a întrebat:

Prin ce document se înregistrează locația, punctul de lucru unde se desfășoară activitatea (diferit se sediul social)?

Două firme (cu roluri de înființare alte firme și de găzduire sediu social) mi-au spus că aș putea avea sediu social, cel mai important lucru, dar locația activități poate fi oriunde aș dori eu, nu ar fi important.

Această locație pentru a desfășura activitatea (diferit de sediul social) trebuie să fie, absolut, prin închiriere sau prin deținere? Sau nu are deloc importanță?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate imi amintesc punctul de lucru se inregistreaza la Registrul Comertului printr-o declaratie.
Nu are importanta cu ce titlu foloseste firma punctul de lucru, respectiv acesta poate fi proprietatea firmei sau inchiriat, poate fi inchiriat prin contract de inchiriere sau de comodat (imprumut gratuit de folosinta).