| ionutzosan97 a întrebat:

Problema e in felul urmator, de revelion eu si inca cativa prieteni am petrecut la un local unde am fost amenintati si agresati fizic de catre cateva persoane aflate acolo, una dintre ele spargand chiar un pahar de capul unui prieten. Patronul localului in loc sa ii dea afara pe scandalagii, ne-a dat afara tot pe noi iar azi am aflat ca toti martorii sustin (mintind evident) ca noi am provocat scandal.
Cum poate fii sanctionat patronul localului pentru ceea ce a facut?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Puteti face plangere penala, pentru lovire sau alte violente, impotriva tuturor celor care v-au agresat, bineinteles daca ii cunoasteti si daca aveti probe in acest sens.