| LanguageMaster a întrebat:

Profesia de avocat este stresantă?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca avocatul vrea sa o faca bine si are procese complexe atunci poate fi stresanta. La procese usoare nu este nici un stres.

| sierra1 a răspuns:

Când numeri (purcoiul de) bani de onorariu, evident

| Vântulalb a răspuns:

In functie de cauza. Unele procese, da, pot fi stresante.

| DaniTDCI a răspuns:

In general da, te confrunti cu diferite cauze, diferite dosare, diferite persoane si asa mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa cum este orice meserie.

| tonyc7 a răspuns:

Daca nu te pricepi sa fii avocat si nu esti facut pentru a fi avocat, atunci da, cu siguranta meseria asta devine foarte-foarte stresanta!
Nu e o meserie pentru oricine (fie ei si oameni care au invatat mult in scoala)!

| LanguageMaster explică (pentru tonyc7):

Pentru cine este această meserie?

| tonyc7 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Pentru oameni care pe langa coeficient ridicat de inteligenta, au si competente reale de avocat si o infinita ambitie de a se zbate in interesul clientului.

| mihaela000ela a răspuns:

Este o profesie dinamica si complexa, plina de provocari intelectuale. Dar, ca orice alta profesie are avantaje, dar, si dezavantaje.

| Angeloxd a răspuns:

Unele cazuri sunt mai dificile, altele mai ușoare. Ca in orice job există și aici stres.