| StefanWass a întrebat:

Profesoara de matematica mi-a confiscat telefonul si l-a predat directoarei din cauza ca aveam castile in urechi, dar nu ascultam nimic la ele, asta nu mai conteaza acum. Astazi am fost in biroul directoarei si mi-a spus ca mi-l va inapoia la sfarsitul anului scolar si nu mi-a mentionat nimic de posibilitatea de a veni un parinte la scoala si al lua, de asemenea a spus si ca e sigilat. Se mai poate face ceva? Nu e normal sa imi fi luat castile in loc de telefon? Nu era ora profesoarei de matematica atunci cand mi l-a confiscat, ci religie, Mereu cand ii vede pe ceilalti colegi ca isi folosesc telefoanele doar ii atentioneaza, si mie mi l-a luat direct si mai era si prima abatere din acest an. (nici macar nu m-a intrebat, eu scriam la tabla si mi l-a luat din buzunar) Maine se va duce mama sa discute cu directoarea. Daca aveti orice argument prin care imi pot recupera telefonul, lasati aici...

Răspuns Apreciat de Editori
floresdemayo
Userul Lunii
| floresdemayo a răspuns:

Tu te-ai dus la tablă cu căștile in urechi și telefonul in buzunar?
N-ai avut niciun respect față de profesorul de la catedră?

"Nu era ora profesoarei de matematica atunci cand mi l-a confiscat, ci religie"

Dacă s-a întâmplat in timpul orei, nu contează ce profesor se afla la catedră. Profesorii se suplinesc unul pe altul, se ajută între ei, când unul lipseste.


Du-te cu mama ta la școală, cred că ți-l va înapoia in urma unui avertisment verbal/scris. La a doua abatere, sancțiunea va fi mai gravă.

La inceputul anului școlar, toti elevii semnează un proces-verbal, iar printre alte obligatii, era menționat si faptul că "folosirea telefonului mobil in timpul orelor de curs, fara permisiunea cadrului didactic, este interzisa."

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai avut mare noroc!
Eu aruncam prin geam telefonul, ca n-are ce cauta in clasa in timpul orelor.
Ar fi problema ta, daca telefonul se facea bucati: de ce nu ti-ai luat unul rezistent la socuri? tongue

| mihai69 a răspuns:

„Confiscarea" respectivă e cam ilegală. OK, înțeleg să te deposedeze de un aparat interzis pe teritoriul unității de învățământ, dar acesta trebuie înapoiat la terminarea orelor sau către un părinte / tutore, altfel e deja infracțiune.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Eu daca eram profesor si imi venea unul la tabla cu castile in urechi il luam la palme. Cu riscul de a ramane fara job, ca oricum multi dintre voi mergeti la scoala fix degeaba. Normal e sa nu ai treaba cu telefonul in timpul orei! P.S. Miine se duce maica-ta sa se milogeasca la directoare... baga un pomelnic la biserica, poate ai noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O plângere penală aș face eu
sigur, dacă e serioasă și nu i-l dă nici maică-tii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuia sa te dea afara si sa nu te mai primeasca la niciuna din orele ei.

Răspuns utilizator avertizat
| CarlosAttila a răspuns:

Ceea ce a făcut doamna se numește infracțiune, stai liniștit, îl vei avea înapoi, fie că vrea, fie că nu.
O zi bună!