| andraszbacidãcucracii a întrebat:

Pt cei din Cluj. Am primit amenda de la controlorul pe autobuz, deoarece l-am uitat acasă. Acesta a zis ca dacă ma duc cu abonamentul la judecătorie mi se anulează amenda. A mai încercat cineva asta? Cum procedez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci plangere contraventionala, in maximum 15 zile de la data amenzii, la Judecatoria Cluj-Napoca si anexezi o copie a abonamentului.

| andraszbacidãcucracii explică (pentru Ioandelasal):

Ce trebuie sa conțină plângerea contraventionala este vreun model pe net?

| Ioandelasal a răspuns (pentru andraszbacidãcucracii):

Exista modele pe internet, trebuie sa dai doar o simpla cautare.