| AndreeaRadu a întrebat:

Respinge ca nefondat recursul declarat de inculpatul A.A împotriva încheierii din data de... a Judecătoriei Sectorului 5 Bucureşti. În baza art. 192 alin. 2 C.proc.pen. obligă inculpatul la plata sumei de 150 lei cheltuieli judiciare faţă de stat. Definitivă. Ce semnifica asta? ma ajuta cineva? multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui dar banuiesc ca s-a facut recurs impotriva hotararii judecatoriei de arestare preventiva.
Tribunalul a respins recursul astfel ca inculpatul ramane in arest, pe termenul prevazut in incheierea atacata.

| AndreeaRadu explică (pentru Ioandelasal):

Da s-a facut un recurs impotriva unei hotarari de arestare preventiva dar in procesul anterior solutia era lipsa de procedura ....si nu inteleg pana la urma ce s-a hotarat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AndreeaRadu):

La judecatorie s-a hotarat arestarea preventiva sau s-a respins? Daca arestarea preventiva s-a respins, pe lipsa de procedura, de ce a mai facut recurs inculpatul?