| DorianCapone a întrebat:

Salut TPU, azi am facut cont de superbet si am gresit cateva cifre la cnp, intamplator a fost corect si ala, ce se poate intampla cu mine avand in vedere ca n-am activat contul de superbet adica mi-au dat notificare pe mail, dar nu am confirmat, mi se poate intampla ceva?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca situatia expusa este reala poti sta linistit, deocamdata n-ai savarsit nici o infractiune, asa ca n-ai de ce sa fii pedepsit penal.
Renunti la cont si nu mai faci prostii.
De altfel infractiunea respectiva nu te-ar afecta la obtinerea permisului de conducere, sunt doar cateva infractiuni care te-ar afecta, respectiv cele la circulatia rutiera, omor, ucidere din culpa, etc.

| DorianCapone explică (pentru Ioandelasal):

Situația este asa, doar ca cnp ul a fost generat de pe net, dar in rest totul este real ce am spus

| johnnny123 a răspuns:

"am gresit cateva cifre la cnp"

Vrei să spui "am schimbat intenționat câteva cifre pentru că sunt minor și nu am voie să joc"

| DorianCapone explică (pentru johnnny123):

In fine pot patii ceva? avand in vedere ca nu am confirmat contul, nu mai pot da de permis?

| johnnny123 a răspuns (pentru DorianCapone):

Ce legătură are permisul cu tentativa ta copilărească de a-ți face un cont de betting?

| DorianCapone explică (pentru johnnny123):

Frate nu ma mai amagii spune mi trg mai poate interveni legea politia și toate astea dacă n am confirmat contul, adică nu m-am jucat nici n am întrat pe cont, raspuns cât mai repede te rog

| johnnny123 a răspuns (pentru DorianCapone):

Deocamdată nu are pentru ce să intervină poliția.

Dar pe viitor lasă jocurile de noroc și introducerea de CNP-uri false, că nu iese nimic bun din asta.

| UserRo10 a răspuns:

Salut. Orice castig ai avea nu vrei putea revendica premiul deoarece datele declarate nu coincid cu cartea de identitate.
Si da, falsul este pedepsit de lege si poti sa ai probleme. Se vede ca esti minor si ti-a cam intrat morcovul ca urmeaza sa dai de permis. Stai calm ca tot dai