| BaiatDeTreaba865 a întrebat:

Ai nevoie de bilet de iesire din inchisoare ca sa ajungi in Atena si din Atena pe insula Rodos? Cazier este doar acel bilet nu il am. Poti fara el? Dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai terminat executarea pedepsei sau ai fost liberat conditionat n-ai nevoie de nici un bilet de iesire din inchisoare si poti pleca in strainatate.
In cazul liberarii conditionate poti pleca doar daca instanta n-a dispus interdictia de a parasi tara.

| BaiatDeTreaba865 explică (pentru Ioandelasal):

Frate... Esti sigur 100%? Este vorba de tata nu de mine. Azi la 00:00 ne pornim cu trenul spre Bucuresti. Esti sigur? Pentru ca daca el chiar nu are voie atunci nu ne mai ducem degeaba pana la aeroport.

| Ioandelasal a răspuns (pentru BaiatDeTreaba865):

Da, sunt foarte sigur. Repet iarasi: nu poate parasi tara doar daca are interdictie in acest sens.

| Necunoscutu92 a răspuns (pentru BaiatDeTreaba865):

Ai reușit sa părăsești tara sau nu?

| BaiatDeTreaba865 explică (pentru Necunoscutu92):

YAS.Se poate daca aia de la politie nu au pus o restrictie de aia precum ca nu te lasa sa parasesti tara.Deci se poate.

5 răspunsuri:
| Necunoscutu92 a răspuns:

Eu când. Am mers in urma cu ceva ani buni nu mea trebuit cazier dar poate s-a schimbat legea