| Bodea_CaTalinn_1999 a întrebat:

Am 16 ani si sa zicem ca sunt prins de polițiști conducand pe un drum public(la țarălaughing). Mai am dreptul sa dau de permis la 18 ani? (fiind la prima abatere si nu am facut accident)

Răspuns Câştigător
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Este logic ca gaborii sa iti faca dosar penal, pentru ca esti minor, si nu ai nici permis!
Vezi ce faci! big grin

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa poti sustine examinarea pentru permisul de conducere. De regula, minorilor infractori primari, li se aplica o masura educativa neprivativa de libertate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e problema ta cea mai mare? partea cu dosarul penal pentru tine si proprietarul masinii nu prea te intereseaza?

| Bodea_CaTalinn_1999 explică (pentru suntserios):

Ce pățește proprietarul masinii?

| suntserios a răspuns (pentru Bodea_CaTalinn_1999):

Dosar penal pentru incredintarea masinii unei persoane care nu are permis.