| C0SmYN a întrebat:

Salut,am achizitionat recent un Ford Focus 2 2008 1, 6 benzina si saptamana viitoare doresc sa ii pun GPL.Masina este luata in evidenta pe numele meu la primarie, dar nu am fost la drpciv pentru schimbare talon.Pot merge la RAR pentru modificare CIV daca am talonul pe numele fostului propietar? Nu vreau sa schimb de 2 ori talonul si vreau sa merg la politie dupa omologarea RAR, ca sa am trecuta in carte GPL-ul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar proprietarul in acte poate omologa gpl-ul.
Asa ca inmatriculeaza masina pe numele tau si pune-i gpl.
Iar cand vei vrea poti trece pe la Rar sa-ti treaca gpl-ul pe carte.
Adica omologare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica pe talon nu scrie de gpl.
Dar la Itp trebuie sa apara in carte.