| CosminGK a întrebat:

Salut. Am avut azi un incident in trafic in care o doamna, a intrat in oglinda mea si a rupt-o. Nu a dorit sa facem amiabila, i-am spus ca mergem la politie atunci si a zis ok. Eu am ajuns la politie insa ea nu a mai venit. Politie ce era la o intersectie fata de locul incidentului. Am declarat accidentul, am completat tot pe foaia respectiva, insa din sperietura pe care o aveam si frica, am omis sa scriu numarul de inmatriculare de la masina ce m-a lovit. Insa am poza cu masina cand era lovita si cu numarul de la masina dansei. Ce se intampla mai departe? Va rog frumos fara hate sunt incepator si e primul incident pe care il am. Multumesc

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar ai atasat poza aia la declaratie?

| CosminGK explică (pentru Violleta2022):

Nu, pentru ca politistul de acolo nu mi-a spus. Mi-a dat un exemplu si atat

| CosminGK explică (pentru Violleta2022):

Mi-a spus doar inainte sa plec ca ma suna maine ca mi am trecut mumarul de telefon acolo

| Violleta2022 a răspuns (pentru CosminGK):

Ai numar primit numar, cand ai inregistrat acea declaratie?

Fiindca ceea ce-mis pui tu aici nu valoraeza nimic si nu poate fii luata in considerare, maia les daca este un politist plictisit, care nu are chef de munca extra.
Du-te maine dimineata cu o declaratie completa si ataseaza pozele care le ai, unde se vede clar ca masina ei era langa a ta si evident o alta, unde se vede numarul masinii ei.

| CosminGK explică (pentru Violleta2022):

Am inteles. Deci practic pe declaratia aceea nu are ce sa-i faca corect? Nici mie nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru CosminGK):

Nici nu o poate procesa declaratia ta, odata ce nu exista date, nume sau numar de masina, despre persoana care te-a lovit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar cunoscand Romania si cam ce se intampla pe acolo, nu-i exclus sa se inteleaga ca tu ai venit sa dai declaratie, ca ai lovit-o pe ea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O astepta pe respectiva sa declare. Daca nu declara in 24 ore incepe politia sa o caute. Te vor suna ei sa iti dea detalii si sa iti dea asigurarea respectivei cand dau de ea

| CosminGK explică (pentru suntserios):

Multumesc frumos, primul incident pe care il am si nu am avut de unde sa stiu chestiile de genul. multumesc frumos

| mihai69 a răspuns:

Ignoră te rog elucubrațiile „Jazzminei", vorbește de la antipozi și acolo se circulă pe partea greșită a străzii.
Dacă ai omis să treci numărul „împricinatei" poți să mergi iar la secția unde ai declarat accidentul și să faci o completare. Nu îți taie nimeni capul, fii liniștit.
În plus, îți recomand pe viitor să faci RCA cu decontare directă (adică tu te duci și îți repari mașina pe asigurarea ta, iar ei se ocupă de recuperarea prejudiciului - nu mai stai după asigurarea celuilalt).

| CosminGK explică (pentru mihai69):

Va multumesc frumos, e primul incident si nu am avut de unde sa stiu aceste lucruri. va multumesc