| Parker_Kip_1997 a întrebat:

Salut, am citit legea pentru materiale pirotehnice(petarde si artificii).
Intrebarea mea este insa, mai clar care sunt petardele ce pot sa fie utilizate din categoria intai, daca mi se pot da exemple. In lege scrie stelute si altele pentru torturi, insa pe mine ma intereseaza totusi ceva interesant, gen petarde de categoria 1. Nu doresc sa utilizez chestii ilegale, doar legale.
Mai exact, pot sa folosesc corsair, 3 focuri, titirez si zburator?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi la pct.1 de aici:
http://www.mmuncii.ro/......5-2011.pdf

| Parker_Kip_1997 explică (pentru Ioandelasal):

Pai acolo nu da exemple concrete, iar eu nu prea am cum sa ma orientez. La "pocnitori de petreceri" nu stiu daca intra corsair-ul sau nu.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Parker_Kip_1997):

Cum sa nu dea? Uita-te la art.5 si o sa vezi peste 10 exemple, sigur ca nu sunt toate, dar eu nu stiu altele, nu m-a preocupat problema.