| anonim_4396 a întrebat:

Am facut si eu cerere pentru indemnizatia de somaj, dar intre timp am fost admis la facultate...ce cerere ar trebui sa fac ca sa nu mi se acorde banii si dupa luna octombrie(astfel al deveni ilegal). Mentionez ca doamna de acolo mi-a zis sa vin cu o cerere de mana. Cum ar trebui sa sune? Multumesc

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi face o Adresă/Înştiinţare de forma :

Către AJOFM...

Subsemnatul "x", legitimat cu CI serie & număr..., eliberată de SCLEP "y" la data de"z"; cu domiciliul în..., beneficiar al ajutorului de şomaj din data de "X", vă înştiinţez că voi urma cursurile facultăţii... începând cu data de 1 octombrie 2014 - dată de la care vă solicit sistarea ajutorului de şomaj.

Vă mulţumesc anticipat.

Data:..., Semnătura :...

O depui la Registratură sau la ghişeul care se ocupă de aceste aspecte şi ceri nr de înregistrare.

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa le trimiti o instiintare sau sa mergi personal sa anunti ca urmezi o facultate.

| gicahagi a răspuns:

Am inteles o sa ma duc maine, dar mai tree facuta vreo cerere? Ca nu am gasit un tip cum ar trebui sa sune?

| gicahagi a răspuns:

Am inteles o sa ma duc maine, dar mai trebuiee facuta vreo cerere? Ca nu am gasit un tip cum ar trebui sa sune? Mentionez ca asa mi s-a spus de data trecuta ca is multi care asteapta

| gicahagi a răspuns:

Chiar nu stie nimeni?