| anonim_4396 a întrebat:

Am fost afara cu niste prieteni la un bloc si am gasit 2 sticle pe care le-am spart (nu eu, ceilalti) si vine un om nervos si zice ca am facut mizerie si va chema politia etc. La un moment dat scoate telefonul si ne filmeaza adica asa se parea (avea un iPhone 7 poate se dadea mare) dupa a plecat inapoi in casa. A spus ca ne da la politie ca are filmare, dar nu are filmare cu cine le-a spart. Daca ne duce la politie primim ceva amenda daca nici nu ne cunoaste, am auzit ca amenda este intre 1000 si 2500 (eu nu am facut nimic dar m-a prins pe filmare ca am fost acolo)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar v-a speriat, nu cred ca o sa reclame la politie si n-o sa fiti amendat. De altfel fapta nici macar nu constituie contraventie.

| Dolores214 a răspuns:

Daca nu arata filmare fapta puteti sta linistiti o problema e sa nu recunoasteti nimic nici unu din voi ca sigur va ia la intrebari si daca unu din voi recunoste veti primi o amenda mica nu penala, nu te speria

| Florin9734 a răspuns:

Tin sa precizez ca nu avea dovezi cu cine le-a spart putea fi oricare dintre noi