| qieiqpalz a întrebat:

Salut..am fost azi in parcul municipal al orasului si in parc is 2 intrari principale sa zic asa si pe unde am intrat eu nu era nimic ca nu as avea voie ..si ma jucam fotbal pe terenul de fotbal si vad ca un domn imi face poza mie si prietenilor mei dupa cand am vazut am plecat si cand am ajuns la locul de joaca am vazut ca nu aveam voie de fapt in parc si ca riscam un proces verbal..Am vrut sa plecam pe la a 2 a iesire pentru ca la prima era domnu cu pozele si abia la a 2 a am vazut ca de fapt parcul e inchis.Ce ma fac? Daca voi lua amenda?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este sigur ca nu o sa fii amendat, avand in vedere ca nu ai fost legitimat de politie.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai fost legitimat?
Daca iti face proces verbal, apara-te ca nu la toate intrarile s-a pus afis de "interzis".
La urma urmei, poti intreba si despre baza legala al inchiderii accesului in parc. Si de ce nu ti-a fost comunicat anterior?

| qieiqpalz explică (pentru Bula):

Mda.sper sa fie bine sa nu patesc nimic

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde scria că parcul este închis? Nu scria.