| AndreiMarin499 a întrebat:

Salut am nevoie de ajutor, azi mi s-a furat telefonul eram în mijlocul de transport public (autobuz) cand sa întamplat întrebarea este mai pot face? l-am localizat cu ajutorul Fan my iphone dar nu știu daca mai am vreo șansa de al recupera.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuia sa te duci la politie imediat ce l-ai localizat si sa faci o plangere penala pentru furt.

| AndreiMarin499 explică (pentru Ioandelasal):

M-am dus sa fac plangere la poliție dar nu știu daca se va rezolva problema.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AndreiMarin499):

Nici eu n-am de unde sti ce o sa faca politia, asteapta si o sa afli.

| AndreiMarin499 explică (pentru Ioandelasal):

Eu nu îmi fac speranței marii am auzit ca au mai fost cazuri de genul care nu sau rezolvat.

| anonimg a răspuns (pentru AndreiMarin499):

Ar mai fi sanse ca sa-l gasesti la un amanet (dupa imei). Acesta este un motiv pentru care nu cumpar de la amanet: ca acolo pot fi lucruri furate.
Ma gandesc ca asa ar fi; dar nu sunt sigur.

| anonimg a răspuns:

BuLaNNNeL zice bine; in locul tau as merge chiar in seara asta.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Du-te la poliție, fa plângere, da-le locația.