| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o avarie la masina si vreau sa imi repar masina in regie proprie, firma de asigurari mi-a oferit o suma, imi trebuie facturi sa demonstrez reparatia?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu firma de asigurari plateste direct costul reparatiilor catre service, dupa efectuarea reparatiilor si in baza facturii.
Daca ai primit suma respectiva anterior reparatiilor, atunci nu cred ca iti trebuie factura pentru costul total al acestora, poate doar pentru piese de schimb, daca reparatiile au necesitat asemenea piese.

| Jimmyyyy a răspuns (pentru Ioandelasal):

Firma de asigurari mi-a sugerat 2 service cu care lucreaza dar eu am refuzat si am zis ca vreau in regie proprie

| Ioandelasal a răspuns (pentru Jimmyyyy):

Atunci doar firma de asigurari iti poate spune daca accepta reparatia in regie proprie si daca pretind sau nu factura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asigurarile nu iti dau tie banii in mana, ei lucreaza doar cu service uri autorizate