| LaMbRiU21 a întrebat:

Am o intrebare care tot ma framanta... Ati auzit de noile carti de identitate cu "Cip 666" Eu am 11 ani si peste 3 ani trebuie sa fac buletinul... si eu nu vreau sa mi-l fac, pentru ca imi vand sufletul diavolului! ce sa fac? big grin big grin Funda

Răspuns Câştigător
| madisong a răspuns:

Intrebarea ta e ciudata. Poti sa nu te prezinti de ziua ta la Politie, dar daca ai norocul sa te verifice cineva, te alegi cu o amenda cat tine de mare laughing. Asta insa se intampla rar, asa ca poti sta linistit. Funda?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista CI cu "cip 666", sunt doar CI electronice, au un cip pe care se stocheaza imaginea fetei si amprente. Nimeni nu-si vinde sufletul diavolului daca are o CI electronica.
Si apoi legea iti da posibilitatea sa optezi intre o CI simpla si o CI electronica, nimeni nu-i obligat la aceasta din urma.

| oprescudorin11 a răspuns:

E adevarat ce spui, asa va fi, imi pare rau sa-ti spun.Motivul pentru care nu trebuie sa -ti faci probleme de nici un fel este ca nu depinde de vointa sau framantarile tale. Lasa filmele care anticipa. Nimeni nu va scapa. Bucura-te pana atunci de cata bruma de libertate ti-a ramas!

| Teardrop a răspuns:

Dă Doamne' să fii troll, dă' Doamne...

| LaMbRiU21 explică (pentru Teardrop):

Da doamne sa fii prost... Da doamne!

| matrix100 a răspuns:

Din cate stiu eu e alegerea persoanei care solicita buletin daca doreste cu cip sau nu. si chestia cu diavolul e chiar o prostie. daca nu faci nimic rau, nu furi, nu faci nimic ilegal nu are de e sa iti fie frica de buletinele noi

| bogz a răspuns:

Cat de prosti au ajuns copiii in ziua de azi.Mi-e mila, sincer, de ei.

| LaMbRiU21 explică (pentru bogz):

Daca mama ta imi su, ge *** tot cu, rva ramane!

| LaMbRiU21 explică (pentru bogz):

Ma omule bun, eu doar am intrebat -_-, ce te ambalezi asa -_-, doamne Iisuse!

| Notforgiven a răspuns:

Cipul cu 666 e o mare minciuna.Nu ai sa vezi scris pe acele carti de identitate asa ceva. E o prostie inventata de satanisti sau mai stiu eu ce oameni fara creier. Inainte se zvonea ca oamenii vor fi inscrisi pe frunte cu numarul 666. E o mare minciuna si are menirea sa sperie lumea sa induca tineriiin teama si eroare. PPoti opta pentru un buletin normal sau pentru cel cu un cip ca la orice calculator,unde sunt bgate date despre tine. In asa fel se evita hartogaraia,se baga acel buletin intr-un aarat si de acolo pe un calcutaor afla datele despre tine, cine vrea sa te angajeze, daca ai cazier, grupa sanguina, nationalitatea etc.Nu e vorba de vinderea sufletului, e cea mai mare prostie spusa vreodata.

| Yuukina a răspuns:

Eu zic sa nu te framanti de pe acum pentru ce va fi peste 3 ani. Si, in plus, 666 gasesti aproape la orice produs, indirect: stii codurile de bare? cele trei linii mai lungi din cod, reprezinta de fapt 666. Asa ca, mai mananca si invata pana peste 3 ani, si vezi atunci cum si ce.