| JansonLupu a întrebat:

Salut am o intrebare cum credeti ar fi bine sa se uneasca R.Moldova cu Romania?

7 răspunsuri:
| alexandrey a răspuns:

Probabil ca da dar nu cred ca se va intampla

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca da, insa cred ca mai avem de asteptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, Basarabia-i a noastra, rusii ne-au luat-o, sa speram ca o s-o recuperam in al treilea razboi mondial ajutati de americani.

| JansonLupu explică (pentru anonim_4396):

De cand Basarabia este a romanilor? si nu este a rusilor rusii au luat doar partea transnistriei cu nu toata Moldova pur si simplu s-au amestecat limbile si de aia oamenii din R.M vorbesc asa [taraneste]

| anonim_4396 a răspuns (pentru JansonLupu):

Basarabia a fost a noastra si au luat-o rusii.

| JansonLupu explică (pentru anonim_4396):

Ma curlyyy crede-ma eu sunt din MD si stiu mai bine istoria acestei tari si nu a fost a romanailor si basarabia si nici Romania a basarabiei pur si simplu s-au despartit pentru ca Romania tinea cu Hitler un mare procent iar Moldova cu Russia. Si rusii sau dus in anii 90 daici dar totusi nu neau dat totul partea transnistriei a ramas a lor.

| robertzica12 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa se uneasca printr-o granita sau printr-un rau despartitor!