| Icf_Alex_1995 a întrebat:

Salut am o intrebare, de curiozitate, mi-a zis un prieten ca daca nu ai 1 an de permis nu ai voie sa conduci in alta tara. spre exemplu eu voiam sa plec pana in Austria cu masina mea am permisul de mai putin de un an. acum daca ar fi asa nu am ce sa fac mai astept tongue. dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este adevarat ce ti-a zis, legislatia rutiera nu contine o asemenea interdictie.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Acum multi ani in urma era asa prin anii 90 cand taicameu isi scosese B nu avea voie sa plece in strainatate pana nu implineste un an cu vechimea.