| Bogdan8102 a întrebat:

Am o intrebare legata de circulatia in intersectie. Virez la dreapta pe o strada cu o singura banda pe sens. In dreapta mea vad un autobuz la 150 de metri care este depasit de o masina. Cine este vinovat de accident?
P.S: Mentionez ca amandoi am efectuat in acelasi timp manevra, eu avand cedeaza si el drum cu prioritate.

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu esti vinovat, trebuia sa stai pana trecea cel de pe drumul cu prioritate.

| darrio2007 a răspuns:

Tu esti vinovat, clar. Celalalt avea prioritate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai tu esti vinovat ca trebuia sa dai prioritate.

| sierra1 a răspuns:

"Cine este vinovat de accident?"

cine cu cine s-a ciocnit/accidentat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va loviti frontal TU esti cel vinovat.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper ca n-ai permis.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Ba da, am. Sala luata cu 25/26 din prima si traseul cu 9, tot din prima. Eu sper ca tu n-ai voie sa iesi pe strada, avand in vedere ca ai dat acelasi raspuns ca mine dar ma contrazici. Eu zic ca nu ti-ar prinde rau un control la cap.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

E clar ca n-ai inteles nimic. Daca nu s-ar fi lovit frontal nu mai era vinovat sau cum?
Am permis din 1988, draguta, de profesionis, asa ca tine jignirile pentru altii care-ti permit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Si ce, draguta, doar pentru ca il ai te face si atotstiutor(valabil si cu varsta, doar pentru ca esti mai batran inseamna automat ca ai imbatranit si bine)? In plus, arata-mi si mie unde te-am jignit, ba chiar te invit sa imi dai un report, sa vedem unde te-am jignit.
Revenind la intrebare, pai daca nu s-ar fi lovit frontal n-ar mai fi existat niciun accident, ma gandesc, nu? Adica omul de asta a pus intrebarea, a intrebat cine e vinovat in caz de accident, nu asa, in neant, ca a visat el azi noapte intrebari de prioritate. Ma gandesc si eu, poate n-am dreptate... draguta happy

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca iti place GTA. De acolo ti-ai luat permisul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Ce legatura are cu orice? Tu nu vezi ca ai niste frustrari, ca nu poti sa aduci argumente valabile si te iei de chestii care n-au nici cea mai mica legatura cu discutia(pe care o deturnezi)? Vezi-ti omule de treaba ta si canta la alta masa, ca nu te-a bagat nimeni in seama, "mare sofer" ce esti, sunteti toti mari smecheri pe net, aveti gura mare, dar cand ajungeti fata in fata cu o persoana va aplecati in genunchi si va lipiti de slitul de la pantaloni, hai las-o ca macane...

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

O spui din experienta proprie?