| Chrisz a întrebat:

Salut, am si eu nevoie de niste sfaturi.Problema e in felul urmator : O victima care a luat bataie ar vrea sa depuna plangere la politie, insa ii este teama ca politia de acolo nu ii poate face nimic, doar sa'l avertizeze.Ce este de facut?

P.S.:Vreau raspunsuri concrete si fara glume!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu daca in afara de un avertisment poate sa-i mai faca ceva pentru ca legile din tara noastra nu sunt asa aspre cum sunt in alte tari

| Chrisz explică (pentru mona):

Nici daca depune plangere la o sectie de politie din alt oras? Ceva trebuie sa i se face, doar a agresat un om, l-a lovit.

| mona a răspuns (pentru Chrisz):

Normal trebuie sa se faca plangerea la sectia de politie de care apartineti[din localitatea respectiva], cel putin eu asa stiam

| Chrisz explică:

Faca.*

| bleagaradu a răspuns:

Nu se va intampla nimic. Agresorul va primi un avertisment, si probabil victima va fi agresata ceva. Pentru ca agresorul sa pateasca ceva trebui ca victima sa aiba un certificat medico-legal care sa arate ca a avut nevoie de cel putin 30 de zile de spitalizare.