| Alex_Alex_1995_hiH4 a întrebat:

Buna am si Eu o intrebare. Daca mama prietenei mele care are 14 ani vrea sa depuna plangere la politie (iubita mea nu vrea lucru asta) poate sa-mi interzica politia s-o mai vad sau poate sa-mi faca ceva mie? mentionez ca am 18 ani... si chiar o iubesc pe fata respectiva...

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In cel mai rau caz vei primi un ordin de restrictie dar nu cred ca se va ajunge pana aici

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ati intretinut relatii sexuale poti face si inchisoare

| 4BubaNeagra a răspuns:

Pai atata timp cat ea e minora, parintii au tot dreptul de a lua decizii in locul ei.

| oHarryo a răspuns:

Nu numai ca poate, iti poate face cadou si niste "bratari" daca ati intretinut relatii sexuale. Sigur ca poate sa iti dea un ordin de restrictie insa trebuie motive bune nu doar ca nu vrea ea sa te afli in priajma fiicei ei, asta e absurd, si poate fi contestat in instanta.