| chrrisstian a întrebat:

Am si eu o dilema.
Parintii mei sunt pe cale sa divorteze curand, iar eu avand 17 ani stiu ca pot sa aleg singur parintele cu care vreau sa raman, caruia ii ofer custodia. Insa vreau sa stiu daca este posibil ca eu sa ii ofer custodia mamei mele, dar sa locuiesc in aceeasi casa, chiar daca respectiva casa este trecuta pe numele tatalui meu.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent minorul este incredintat, de regula, ambilor parinti (custodie comuna) si numai domiciliul se stabileste la un parinte. Va trebui sa stai la domiciliul parintelui cu care vrei sa stai.

| mudokins78 a răspuns:

Ce întrebare de baraj!
Poţi locui unde vrea muşchii tăi! -sunt părinţii tăi! Dar ai grijă să pară electric!